آموزش, مطالب برگذیده

گاز دفینه ، گازهاي سمي موجود در محل دفينه ها و خطرات آن

گاز دفینه : گازهاي سمي موجود در محل دفينه ها یا گاز طلا و خطرات آن : يكي از جدي ترين و مرگ آورترين خطراتيست كه در كمين جويندگان گنج ميباشد گازهاي سمي موجود در محل دفينه ها ميباشد و بر اساس بررسي هاي دقيقي كه بعمل آمده وجود دو گاز سمي قطعي ميباشد اولين آن سيانيد هيدروژن بوده كه ميتوان آن را قاتل خاموش ناميد كه عوارض آن در جسد قربانيان بوضوح مشاهده شده است.

در منابع مختلف داخلي و همچنين منابع خارجي تاریخی و پزشکی، دلايل مختلفي براي آن ذكر ميگردد از وجود باكتري هاي غير هوازي در گنجينه هاي طلايي كه توليد سولفور و سيانيد ميكنند كه در واكنش با يونهاي هيدروژن مثبت که در محل دفينه ها توليد اين گازهاي مرگ آور قطعي ميباشد.

ولي بر خلاف طلا ، نقره خاصيت ضد باكتري دارد و بنابراین این پدیده در دفینه های نقره کمتر دیده میشود . در منابعي ديگر از آشنايي كامل تمدن هاي باستاني با تركيبات سيانيد و سولفور و استفاده هوشمندانه آنان از اين تله هاي سمي و شيميايي در دفينه ها خبر ميدهند .

اولين نشانه وجود گاز سيانيد هيدروژن بوي بادام تلخ است و اين گاز كاملاً بدون رنگ است . متاسفانه قرباني از زمان استنشاق اين گاز تنها كسري از دقيقه فرصت دارد كه پيش…

اشتراک گذاری این مطلب در :
برچسب ها